Not Defteri | Kamusa uzanan el, namusa uzanmıştır~ Cemil Meriç ~
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Not Defteri | Kamusa uzanan el, namusa uzanmıştır~ Cemil Meriç ~

Dilimin sınırları, dünyamın sınırlarıdır~ Ludwig Wittgenstein ~

AnasayfaŞairlerimizPoetik MetinlerBulabileceklerinKitapLatest imagesPortalliGaleriAramaKayıt OlGiriş yapgerçekler adına...

kadınların sordukları en zor 5 soru ve cevapları

YazarMesaj
P.u.S.u

P.u.S.u

kadınların sordukları en zor 5 soru ve cevapları Empty
MesajKonu: kadınların sordukları en zor 5 soru ve cevapları   kadınların sordukları en zor 5 soru ve cevapları Icon_minitimeÇarş. Ara. 12, 2007 8:43 am

Sorular:

1.Ne düsünüyorsun?

2.Beni seviyor musun?

3.Sisman miyim?

4.O (kadin) benden daha mi güzel?

5.Ben ölseydim ne yapardin?

Bu sorularin kötü ve zor olmasinin nedeni onlara dogru cevaplar verilmezse her birinin büyük bir tartisma, kavga ve/veya bosanmaya yol açma riski tasimasidir. "Dogru" kelimesi burada pragmatik anlamda dogru demektir; ahlaki açidan dogruluk göz önüne alinmamis, bu okuyucunun ahlak anlayisina birakilmistir.

1.Ne düsünüyorsun?

Bu sorunun dogru cevabi, tabii ki söyle bir seydir:

"Senin ne kadar sicak, harika, ilgili, düsünceli, zeki, ve güzel bir es oldugunu ve seninle karsilastigim için ne kadar sansli oldugumu düsünüyordum."

Bu cevap kitabi oldugundan, böyle söylerseniz tabii ki fazla ise yaramaz. Onu konusma diline aktarmaniz gerekir:

"Yaa, düsünüyorum da, ... sen çok sicak ve sevimli birisin. ... Benimle ilgileniyorsun... Düsüncelisin... Çok zeki ve güzel bir essin... (Biraz bo?luk) ... Aslinda, seninle karsilastigim için ben de çok sansli bir herifim!"

Bu cevap o sirada aklinizdan geçenlerle uzaktan yakindan ilgili olmayabilir. Yanlis cevaplar:

a.at yarisi.

b.futbol.

c.dükkandaki isleri.

d.benden daha güzel oldugunu.

e.son günlerde ne kadar sismanladin.

f....

Bu aptal soruya verilen en iyi cevap Evli ve Çocuklu'daki Al Bundy'den gelmistir. Karisi Peg bu soruyu sorunca, "Senin bilmeni isteseydim," demis Al, "düsünmek yerine konusuyor olurdum."

2.Beni seviyor musun?

Bu sorunun dogru cevabi, "evet"tir. Daha etkili olmak isteyenler, "evet, hayatim" da diyebilir.

Yanlis cevaplar:

a.sanirim.

b.evet deseydim kendini daha mi iyi hissedecektin?

c.bu senin "ask"tan ne anladigina bagli.

d.fark eder mi?

e.kim, ben mi?

f....

3.Sisman miyim?

Bu sorunun dogru cevabi kendinden emin bir sekilde ve kesinlikle vurgulayarak, "hayir, tabii ki degilsin," deyip odadan hemen çikmaktir.

Yanlis cevaplar:

a.sana sisman diyemem, ama ince de diyemem.

b.neye kiyasla?

c.hafifçe kilolu olmak sana yakisiyor.

d.daha sismanlari da gördüm.

e.soruyu tekrarlayabilir misin? ... üzerinde düsünüyordum da.

f....

4.O benden daha mi güzel?

Bu sorudaki "o" eski bir kiz arkadas, yoldan geçen (ve ona bakarken neredeyse kaza yapacaginiz) biri veya seyretmekte oldugunuz filmdeki bir aktris olabilir.

Her neyse, her durumda dogru cevap, "hayir, sen çok daha güzelsin," seklindedir.

Yanlis cevaplar:

a.bir baska açidan öyle.

b.güzelligin nasil kiyaslandigini bilmiyorum.

c.evet, ama senin kisiligin çok daha iyi.

d.o sadece daha genç ve ince.

e.soruyu tekrarlayabilir
misin? ... üzerinde düsünüyordum da.

f....

5.Ben ölseydim ne yapardin?

Dogru cevap:

"Allah göstermesin! Senin zamansiz ayriligina dayanamam. Hayat benim için anlamini yitirir ve kendimi Bogaz Köprüsünden atmamak için bir neden bulamam."

(Dikkat: Ses tonu ve yüz ifadeleri olaganüstü önemlidir.)

kadınların sordukları en zor 5 soru ve cevapları
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-